PROJEKTY, DO KTORÝCH SME SA ZAPOJILI

Dajme spolu gól

Aj v školskom roku 2023/2024 sme sa zapojili do projektu Dajme spolu gól. Detičky z triedy Lienok a Sovičiek si môžu každý pondelok zatrénovať s futbalovým trénerom priamo na našom školskom dvore. 

Knižnica

V školskom roku 2023/2024 bude trieda Sovičiek raz mesačne navštevovať Verejnú knižnicu J.Boccatia v Košiciach na Hviezdoslavovej ulici. Pre deti budú pripravené rôzne zaujímavé diskusie, divadielka, zážitkové čítanie a deti si budú môcť na mesačnej báze vypožičať jednu knihu domov na svoj vlastný čitateľský preukaz.

Prvá septembrová návšteva: 21.9.2023  10.00-11.00 hod. 
Téma: “Knižnica, kníhkupectvo” – debata

Druhá októbrová návšteva: 25.10. 10.00-11.00 hod.
Téma: "Autor, ilustrátor" - rozhovor
POZOR ZMENA TERMÍNU!!! Akcia presunutá na 2.11.

Tretia novembrová návšteva: 29.11. 10.00-11.00 hod.
Téma: zatiaľ neznáma
ZMENA!!! TERMÍN ZRUŠENÝ. Náhradný program: Divadielko Seniorov - Ťahal dedko repku - Výmenník Štítová, o 10.00 hod.

Hravo a zdravo

Projekt Hravo a zdravo sa zameriava na rozvíjanie pohybovo-športových zdatnosti detí. Každý mesiac sú pre deti pripravené rôzne športové hry, súťaže či športové disciplíny. Projekt začína v októbri minimaratónskym behom a končí v júni letnou olympiádou.

KlímaTYzuj sa

V školskom roku 2023/2024 sme sa zapojili do projektu “klímaTYzuj sa”. Prostredníctvom plnenia mesačných výziev sa angažujeme do ochrany životného prostredia. Presvedčíme sa sa o tom, že klíma je blízka, hmatateľná, emotívna a volá nás do akcie. V priebehu jedného školského roka si formou zážitkových edukačných aktivít ukážeme dôležité súvislosti medzi zmenou klímy a naším každodenným životom. Čaká nás 10 mesiacov, 10 tém o zmene klímy a 10 kreatívnych námetov pre deti.

Zeleninkové šialenstvo

Predškolská trieda sovičiek si aj tento rok rozšíri vedomosti a manuálne zručnosti pri práci so zeleninou. Každý týždeň, počnúc októbrom, deti spoznávajú jeden druh zeleniny. Zeleninku si vlastnoručne očistia pomocou škrabky, nakrájajú príborovým nožom, ovoňajú, ohmatajú, ochutnajú, zmerajú, odvážia, vyrobia z papiera, vypočujú si o nej rôzne zaujímavosti a význam pre zdravie. Naučia sa, čo je to biologický odpad, kompost, čo sú to vitamíny, ale aj to, ako udržiavať poriadok pri práci, ako správne manipulovať s kuchárskym náčiním, ale čo je najdôležitejšie, ochutnajú z každého druhu čerstvej zeleniny a mnohým aj veľmi zachutí.

1.zeleninka: MRKVA: 6.10.
2.zeleninka: PARADAJKA: 13.10. - piknik v Botanickej záhrade
3. zeleninka: ZELER: 20.10. - spojené s Dňom jablka: jablkovo-zelerový šalát
4. zeleninka: TEKVICA: 27.10.
Trojtýždňová pauza kvôli akciám: vynechaný zeleninkový deň
5. zeleninka: KAPUSTA: 24.11.
6. zeleninka: PAPRIKA: 28.11.

Spolupráca so ZŠ

V tomto školskom roku budeme spolupracovať s dvoma základnými školami: ZŠ L.Novomoského a ZŠ Hroncová. Predškoláci sa zúčastnia rôznych školských podujatí, výstav, ako aj otvorenej hodiny u prváčikov, aby videli, ako to vo veľkej škole chodí, čo ich tam čaká a že sa nemusia ničoho báť, lebo škola je jedno veľké dobrodružstvo.

Ústredie ľudovej umeleckej výroby /UĽUV/

Opäť projekt určený predškolákom. Raz mesačne sa trieda sovičiek zapojí do tvorivých dielničiek pod záštitou Regionálneho centra remesiel. Deti budú mať možnosť nahliadnuť do histórie remesla a vyskúšať si prácu s rôznymi prírodnými materiálmi. Čaká na nich výroba sviečok, práca so šúpolím, modelovanie z hliny, výroba z kože a maľba na sklo.

Termíny: 29.09. – Exkurzia jednotlivých dielní

                12.10. – Tvorivé dielne: vosk, hlina, koža

                13.12. – Tvorivé dielne: vosk, hlina, koža

Fotky detí nezverejňujeme, posielame do súkromného linku mailom.